چاپ بروشور

چاپ بروشور

یکی از روش های تبلیغاتی موثر و کارآمد چاپ بروشور است. بروشور یک کاغذ جمع و جور می باشد که در آن اطلاعات محصول یا خدمات به منظور اشتراک گذاری با مخاطب چاپ می شود. از نظر ظاهری بروشور یک تکه کاغذ است که تا می شود ودر اصطلاح  به چند لت تقسیم می شود. اطلاعات ذکر شده در بروشور شامل توضیحات دقیق و مختصر درباره محصول، تصاویر و حتی روش استفاده می باشد. چاپ بروشور به عنوان یک وسیله تبلیغاتی و مارکتینگ که می تواند اطلاعات مورد نیز مخاطب را در دسترس قرار دهد استفاده می شود.

3 دلیل مهم برای چاپ بروشور

انواع مختلف مخاطب

درست است که امروزه با استفاده از اینترنت و یک سرچ ساده می توان اطلاعات وسیعی به دست آورد، اما تبلیغات فیزیکی هنوز هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ضمن ممکن است گروهی از مخاطبین به اینترنت و تکنولوژی دسترسی نداشته باشند اما جزو مخاطبین هدف شما باشند، پس با چاپ بروشور می توانید با این دسته هم ارتباط برقرار کنید.

نوع کسب و کار

در کسب و کارهایی که به صورت فیزیکی با مشتری در ارتباط هستند، چاپ بروشور فیزیکی کمک شایانی به معرفی محصول و کسب و کار شما می کند. مثلا اگر شما صاحب یک فروشگاه لوازم آرایشی هستید، با چاپ بروشوری که به دست مشتری می دهید، می توانید آنها را به خرید و استفاده از محصولات خود ترغیب نمایید.

قیمت اقتصادی و ارزان

چاپ بروشور یک روش کاربردی و مناسب برای تبلیغات است که از نظر اقتصادی کاملا به صرفه است و با هر بودجه ای می توان بروشور مناسبی برای کسب و کار خود تهیه کرد. با توجه به اینکه امروز تبلیغات اینترنتی و آنلاین بازدهی خوبی دارند، اما از نظر اقتصادی هزینه بالاتری نسبت به چاپ بروشور دارند.

انواع اصلی چاپ بروشور

بر اساس نوع طراحی  و نحوه تا شدن کاغذ بروشور، میتوان بروشورهای تبلیغاتی را به دودسته کلی تقسیم کرد.

چاپ بروشور لتی یا آکاردئونی

بروشور های کاغذی تاشده که به آنها بروشور آکاردئونی یا لتتی گفته می شود، از معروف ترین نوع بروشورهای تبلیغاتی هستند. در چاپ بروشور به این روش از یک تکه کاغذ استفاده می شود که اطلاعات بر روی آن چاپ می شود و بعد از تا شدن به صفحات مجزا تقسیم می شود. معمولا در صفحه رویی بروشور اطلاعات مربوط به شرکت و یا محصول مورد نظر چاپ می شود و در واقع همانند جلد کتاب می باشد.

چاپ بروشور فرمی

این نوع از بروشورها ظاهری شبیه کاتالوگ دارند. بروشورهای فرمی دارای صفحات بیشتری هستند که نمی توان آنها را تا کرد و به خاطر حجم بیشتری که دارند برای متصل کردن آنها از منگنه استفاده می شود. شاید یکی از دلایل اصلی اشتبه گرفتن بروشور و کاتالوگ همین مساله باشد.