چاپ تقویم رومیزی

چاپ تقویم رومیزی

امروزه با گسترش و پیشرفت تکنولوژی استفاده از امکانات چاپی جای خود را به تکنولوژی روز دنیا خواهد داد. اما چاپ تقویم های رومیزی یکی از پر کاربرد ترین وسایل در هر سازمان و شرکت و نهادی است. در شرکت ها و سازمان ها از چاپ تقویم رومیزی به عنوان هدیه و تبلیغات نیز استفاده می شود که این اتفاق بیشتر در آخرین روزهای سال می افتد. چاپ تقویم رومیزی به دو دسته فانتزی و مدیریتی تقسیم می شود.

این مدل از تقویم ها از پرطرفدارترین و پرتقاضاترین نوع تقویم های رومیزی می باشد. که معمولاً مورد توجه مدیران قرار می‌گیرد که در تولید این نوع از تقویم ها برای چاپ برگه ها اصولاً از مقوای گراماژ بالا استفاده می‌شود. معمولاً از مقوای ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرمی استفاده می شود و همچنین از روکش سلفون برای مقاوم سازی برگه به کار گرفته می شود. در چاپ تقویم رومیزی پایه تقویم و برگه های آن یکسان می باشد در سایزهای ۲۳ در ۱۶ که این اندازه مورد توجه مدیران نیز می باشد.
چاپ تقویم رومیزی انواع مختلفی دارد به دلیل تنوع مشاغل و سلیقه ها و اهداف کاری و کاربردهای مختلف آنها در مدل های مختلف چاپ می‌شود.
این مدل ها عبارتند از: فانتزی، هفتگی، مدیریتی، پایه دار، اداری، یادداشت دار، چوبی، زیر دستی که ما تلاش داریم که مهمترین آن ها را برای شما گزارش دهیم.

چاپ تقویم رومیزی اداری:
چاپ تقویم رومیزی اداری یکی از پرطرفدارترین مدل ها در چاپ تقویم رومیزی است که در آن تاریخ میلادی شمسی و روزانه قرار گرفته است که قسمتی از تقویم را برای یادداشت های روزانه در نظر گرفته شده است که بسیار پر کاربرد می باشد مدل های مختلفی از این نوع تقویم از قبیل گالینور، مقوایی، پایه فلزی، روکش چوبی و… ارائه می شود.
چاپ تقویم رومیزی یا پایه دار:
این مدل یکی از معروف ترین مدلهای تقویم های پایه دار تقویم رومیزی چوبی است. معمولاً تقویم رومیزی پایه دار یک پایه به صورت مثلث یا همان سه گوش قرار می‌گیرد کهچاپ تقویم رومیزی پایه دار به دو دسته پایه غیر سخت و سخت تقسیم بندی می شوند. جنس پایه در مدل پایه غیر سخت از کاغذ فانتزی و مقوا است، اما در مدل پایه سخت جنس پایه عموما از گالینور و فلز چوب و گلاسه سبک روکش دار می باشد.
چاپ تقویم رومیزی هفتگی:
این مدل ها تقویم در بازار به عنوان رایج ترین نوع تقویم شناخته می شود که جنس پایه این مدل از تقویم معمولاً از جنس مقوا فلزی و پلکسی می باشد که در این مدل تقویم معمولاً کنار صفحات یک قسمت برای یادداشت تعبیه شده است که می‌توان برای یادداشت های کاری و شخصی خود را در آن یادداشت کنید.