انواع تبلیغات چاپی

انواع تبلیغات چاپی

یکی از قدیمی تر و موثرترین روش ها برای تبلیغات استفاده از انواع روش های چاپی می باشد. شاید با به وجود آمدن شیوه های نوین تبلیغاتی، این طور تصور کنید که روش های تبلیغاتی چاپی آنچنان کارآمد نباشد، اما این تصور شما کاملا اشتباه است. هنوز هم شیوه های قدیمی برای تبلیغات مورد استفاده بسیاری از کارفرمایان بوده و نتایج بسیار خوبی دارد. انواع متداول تبلیغات چاپی شامل مطبوعات، بروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت، اوراق اداری، بنر می باشد که همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع متداول تبلیغات چاپی

چاپ مطبوعات

یکی از قدیمی ترین شیوه های تبلیغات در جهان، مطبوعات می باشد که شامل روزنامه ها و مجلات می باشد. یکی از روش های زود بازده تبلیغاتی استفاده از مطبوعات است. بخش اگهی مطبوعات سالهاست که به عنوان یکی از انواع تبلیغات چاپی مورد استفاده قرار دارد.

چاپ بروشور

یکی از انواع تبلیغات چاپی که از نظر اقتصادی به صرفه است، چاپ بروشور می باشد. بروشورها برگه های چاپ شده ای هستند که اطلاعات مفیدی در مورد محصول و خدمات در اختیار مخاطب قرار می دهد و از نظر اقتصادی، جزو ارزان ترین روشهای تبلیغاتی می باشد. می توان بروشور ها را در اندازه و طرح های مختلفی چاپ و در اختیار افراد بسیاری از جامعه قرار داد.

چاپ بنر تبلیغاتی

یکی دیگر از انواع تبلیغات چاپی، استفاده از بنر می باشد. با چاپ بنر و نصب آن در مکان های پرتردد می توانید خود را به مخاطبین معرفی نموده ودر ذهن آنها ماندگار شوید. با استفاده از بنر شما می توانید به صورت شبانه روزی در معرض دید افراد قرار داشته و تبلیغات کنید.

چاپ کاتالوگ

برای معرفی محصولات و خدمات می توان از کاتالوگ به عنوان یکی از انواع  تبلیغات چاپی استفاده کرد. این روش بسیار پرکاربرد است و می توان اطلاعات دقیق و مختصر، به همراه تصویر واضح در اختیار مخاطب قرار داد تا در صورت نیاز بتواند به شما دسترسی داشته باشد. می توان با توجه به نیاز و سلیقه خود، در اندازه و طرح های مختلف اقدام به چاپ کاتالوگ کرده و از این روش تبلیغات چاپی بهره مند شوید.

چاپ کارت ویزیت

از دیگر روشهای تبلیغات چاپی می توان به کارت ویزیت اشاره کرد. استفاده از کارت ویزیت برای معرفی اشخاص و شرکتها بسیار موثر است. انتخاب جنس و طرح مناسب در طراحی کارت ویزیت به شما کمک می کند تا اطلاعات مربوط به کسب و کارتان را در اختیار مخاطب قرار داده و در صورت لزوم در دسترس آنها باشید. بنا به نیاز و شرایط کسب و کار می توان در ابعاد مختلف و جنس های متنوعی اقدام به چاپ کارت ویزیت کرد.